KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 16152010
nr 1615 2010
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 26/45, daterad -1980, Kvällsljus, 9x15 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:50:39
17/4 03:38:35
22 apr